Препарат Фервекс - від чого допомагає і як діє ліки. Як приймати дітям і дорослим?

Препарат Фервекс - від чого допомагає і як діє ліки. Як приймати дітям і дорослим?

При перших ознаках простудних захворювань лікарі рекомендують вживати протизапальні лікарські препарати, спрямовані на купірування симптомів: ломоту в тілі, кашель, нежить, головний біль. Одним з таких медикаментів є Фервекс, випускається у вигляді порошку для приготування ліків з дозуванням для дорослих і дітей.

Як діє Фервекс при застуді, і що потрібно знати про його застосування для дітей і дорослих?

Фервекс - препарат для симптоматического лечения ринита, аллергических ринитов, ринофарингитов, гриппозных состояний
Фервекс - препарат для симптоматичного лікування риніту, алергічних ринітів, ринофарингітом, грипозних станів

Загальний опис препарату і його дія

Ліки випускається у вигляді порошку, розфасованого в невеликі пакетики для разового прийому, причому для зручності Фервекс для дітей існує в фасування по 3 г, а для дорослих - по 4,95 г. Препарат має запах лимона або малини, в залежності від ароматизатора, використовуваного при виготовленні ліків.

жарознижуючий, антигістамінний, протизапальну і болезаспокійливу дію препарату зумовлена ​​трьома основними активними компонентами, що входять до складу Фервекс:

  1. Парацетамол - забезпечує протизапальний і жарознижуючий ефект, завдяки чому усуває больові відчуття в усьому тілі (в тому числі, головний біль) і знижує температурні показники.
  2. Фенірамін - антигістамінний речовина, чинне проти появи набряклості тканин, тобто. сприяє усуненню нежиті і закладеності носа, полегшує дихання.
  3. Аскорбінова кислота - природний імуномодулятор і антиоксидант, підвищує опірність організму до простудних інфекцій.
Фервекс - не оказывает влияния на причину заболевания, он снимает неприятные симптомы
Фервекс не впливає на причину захворювання, він знімає неприємні симптоми

Завдяки такому складу Фервекс досить швидко видаляє симптоми простудних захворювань: болю в м'язах і горлі, жар, головний біль, нежить.

Зверніть увагу! Фервекс призначений для симптоматичного лікування застудних захворювань. На причину появи застуди препарат не діє.

Фервекс застосовується для лікування будь-яких простудних захворювань, незалежно, який збудник став причиною хвороби.

Інструкція до препарату вказує, що основним показанням до застосування є симптоматична терапія ГРВІ, ГРЗ та інших захворювань вірусного походження, а також лікування запалення слизової носоглотки - ринофарингіту.

Схема прийому і дозування

Вміст разового пакетика розчиняється в 200 мл теплої води і випивається відразу ж після приготування. Пити ліки необхідно в періоди між прийомами їжі.

Дорослим пацієнтам слід пити Фервекс порошок не більше 2-3 раз в день, дотримуючись інтервали о четвертій годині. При цьому людям, мають проблеми з нирками і печінкою, а також пацієнтам похилого віку інтервали слід збільшити до 8 годин.

Курс лікування залежить від стану пацієнта і збереження симптоматики: зазвичай як жарознижуючий засіб варто пити не більше трьох днів, в якості знеболюючого - до 5 днів.

Зверніть увагу! Доцільність застосування препарату понад 5 днів повинна вирішуватися лікарем, самостійне тривале застосування ліків може привести до симптомів передозування.

Фервекс для дітей призначають в залежності від віку:

  • від 6 до 10 років - двічі на добу, при цьому один пакетик ділять на два прийоми;
  • від 10 до 12 років - по разовому пакетику порошку п'ють тричі на добу;
  • З 12 до 15 років - пакетик в дитячій дозуванні чотири рази на добу.

При цьому для маленьких пацієнтів періоди між прийомами ліки можуть бути збільшені до 6 годин, а тривалість застосування не повинна перевищувати трьох днів.

Схема приема и дозировка препарата Фервекс, зависит от возраста пациента и указана в инструкции к применению
Схема прийому і дозування препарату Фервекс залежить від віку пацієнта і вказана в інструкції до застосування

Фервекс при вагітності не можна пити на перших тижнях вагітності (до 12 тижні) і в останньому триместрі. В середині періоду виношування дитини (з 13 по 24 тиждень) рішення - чи можна Фервекс застосовувати майбутній мамі, приймає тільки лікар, при цьому лікування проходить під його контролем.

При перевищенні дозування препарату з'являються симптоми отруєння парацетамолом, при цьому небезпека виникає при дозі порошку понад 10 г. Виникає клінічна картина інтоксикації: відсутність апетиту, пітливість, блідість шкірних покривів, блювота і нудота. Обов'язково при таких симптомах слід викликати «швидку допомогу», в іншому випадку є ризик розвитку печінкової недостатності, колапсу, коми і навіть настання летального результату.

особливості застосування

Існує ряд фізіологічних і патологічних станів, при яких Фервекс для дорослих заборонений до використання:

  • Виразки і ерозії дванадцятипалої кишки і шлунку (особливо при загостренні);
  • хронічний алкоголізм;
  • період лактації;
  • Вроджена ферментативна недостатність;
  • Виражена печінкова недостатність;
  • портальна гіпертензія;
  • Індивідуальна непереносимість до компонентів препарату.

Під наглядом лікаря повинен застосовуватися Фервекс літніми пацієнтами, а також особами з цукровим діабетом.

Пацієнтам у віці до 15 років не можна застосовувати ліки в дорослому дозуванні. З обережністю використовується ліки в період виношування дитини (особливо в 1 і 3 триместрі), а також при:

  • закритокутовійглаукомі;
  • Алкогольному та вірусному гепатиті;
  • Гіперплазії передміхурової залози;
  • печінкової недостатності;
  • вроджених гіпербілірубінемії.

Дітям не можна застосовувати Фервекс до 6-ти річного віку, а також при захворюваннях крові, індивідуальної чутливості до компонентів ліки, дефіциті ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тяжких порушеннях в роботі печінки і нирок.

Детям до 15-ти лет, нельзя принимать Фервекс, во взрослой дозировке
Дітям до 15-ти років не можна приймати Фервекс в дорослому дозуванні

Особливості використання препарату Фервекс:

  1. На час лікування Фервекс слід виключити прийом алкоголю, навіть в невеликих дозах.
  2. Не можна застосовувати Фервекс одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол.
  3. Поєднання з антіпсіхопатіческімі, антипаркінсонічними препаратами і антидепресантами можуть підвищити ризик появи побічних дій.
  4. Порошок не варто пити більше встановленої тривалості застосування - 3-5 днів. У разі відсутності ефекту прийом ліків слід припинити і звернутися до лікаря.

згідно відгуками, Фервекс добре переноситься пацієнтам, якщо застосовувати ліки в зазначених дозах. У досить рідких випадках можуть виникати алергічні реакції у вигляді кропив'янки, свербіння, шкірної висипки, а також болі в епігастральній ділянці. При тривалому неконтрольованому прийомі медикаменту можлива тромбоцитопенія (зменшення в крові кількості тромбоцитів), порушення роботи нирок, розлади зору, сонливість, млявість.

Аналоги і відгуки

У препарату Фервекс ціна досить помірна - пакетики для дорослих Фервекс Упса можна купити від 150 до 220 руб. за упаковку (8 пакетиків), для дітей - від 250 руб. за упаковку.

За активним компонентам аналогами препарату є: Febricet, Flukoldin, Фасторик, Rinzasip. За терапевтичного ефекту - Колдрекс, панадол для полегшення, антигриппина, Терафлю, Kaffetin, парацетамол, Гриппостад, Колдфрі і ін.

Основними «конкурентами» Фервекс за популярністю серед пацієнтів виступають препарати Терафлю і Колдрекс.

У Фервекс есть аналоги активным компонентам и терапевтическому эффекту
У Фервекс є аналоги активних компонентів і терапевтичного ефекту

Що краще Фервекс або Терафлю і Колдрекс? Жарознижуючий і болезаспокійливий ефект у цих препаратів проявляється практично однаково. Відмінностей лише кілька: Колдрекс швидше знижує біль у горлі і активніше бореться з кашлем, Терафлю містить меншу кількість парацетамолу (хоча його ефект від цього не менше, ніж у інших препаратів), в Фервекс більше вітаміну С, що допомагає йому швидше впоратися з симптомами застуди. Тому, який препарат вибрати - Фервекс, Терафлю або Колдрекс слід вирішувати в індивідуальному порядку, враховуючи протипоказання, побічні дії та симптоми застуди.

Відгуки про застосування Фервекс в основному позитивні. пацієнти відзначають, що якщо почати приймати порошок при перших ознаках застуди, то можна призупинити розвиток захворювання і досить швидко усунути неприємну симптоматику.

Для дітей старше 6 років Фервекс зручний в застосуванні, т.к. давати таблетки дитині в такому віці проблематично, а розчинений порошок до того ж має приємний смак.

зустрічаються відгуки, відзначають виникнення побічних ефектів при застосуванні порошку - наприклад, поява сонливості, розлади травлення. Але такі прояви зазвичай незначні і можуть ставитися до клінічної картині вірусних інфекцій, а не до прояву побічної дії ліків.

Щоб лікарський препарат приносив користь, слід чітко дотримуватися його дозування, враховувати протипоказання до застосування і починати використовувати медикамент при перших проявах застуди, а не в запущених випадках захворювання.

Сподобалася ця стаття - “Препарат Фервекс - від чого допомагає і як діє ліки. Як приймати дітям і дорослим?”? Поділіться з друзями і оціните запис:

Оцініть запис:
(2 оцінок, середнє: 5.00 з 5)
Завантаження ...